- 4814P-1-471
Description
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.12W ±100ppm/°C ISOL Molded 14-Pin SOM Gull Wing SMD T/R
Search Keywords: 4814P1471
Supplier:Bourns
Part No:4814P-1-471
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8533100020
COO:US
Number of Terminals:14
Power Rating:1.12 W
Power Rating per Resistor:0.16 W
Resistance Value:470 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C