4614X-102-102LF
Bourns
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.75W A±100ppm/A°C ISOL Conformal Coated 14-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4614X102102LF
  • Part No:
    4614X-102-102LF
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    7
  • Power Rating:
    1.75 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C