4613X-101-103LF
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.63W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 13-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4613X101103LF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    4613X-101-103LF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    12
  • Number of Terminals:
    13
  • Power Rating:
    1.63 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C