4612X-104-331/471L
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm/470 Ohm 2% 1.5W ±100ppm/°C TERM Conformal 12-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4612X104331471L
  • Part No:
    4612X-104-331/471L
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    20
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    330/470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C