4612X-101-121LF
Bourns
Res Thick Film NET 120 Ohm 2% 1.5W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 12-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4612X101121LF
  • Part No:
    4612X-101-121LF
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    11
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    120 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C