4612X-101-104LF
4612X-101-104LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4612X-101-104
Bourns
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.5W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 12-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4612X101104
  • Part No:
    4612X-101-104
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    11
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C