4612M-101-471LF
4612M-101-471LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4612M-101-471
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.8W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 12-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4612M101471
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4612M-101-471
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    11
  • Number of Terminals:
    12
  • Power Rating:
    1.8 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C