4611X-101-154LF
4611X-101-154LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4611X-101-154
Bourns
Res Thick Film NET 150K Ohm 2% 1.38W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 11-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4611X101154
  • Part No:
    4611X-101-154
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Power Rating:
    1.38 W
  • Resistance Value:
    150 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C