4611X-101-152LF
4611X-101-152LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4611X-101-152
Bourns
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1.38W ±100ppm/°C BUS Molded 11-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4611X101152
  • Part No:
    4611X-101-152
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Power Rating:
    1.38 W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C