4611X-101-104LF
Bourns
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.38W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 11-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4611X101104LF
  • Part No:
    4611X-101-104LF
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Power Rating:
    1.38 W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C