4610X-R2R-104LF
4610X-R2R-104LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610X-R2R-104
Bourns
Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C LADDER Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4610XR2R104
  • Part No:
    4610X-R2R-104
  • RoHS:
    No
    CN
  • ECCN:
    EAR99
  • Circuit Designator:
    Ladder
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C