4610X-R2R-103LF
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.25W A±100ppm/A°C LADDER Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
데이터 시트 액세서리 Notify Me
유해물질 제한지침(RoHS) 준수
BULK 포장
Certificate of Compliance Guarantee
설명 +
Search Keywords: 4610XR2R103LF
사양 +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • 공급자:
    Bourns
  • 부품 번호:
    4610X-R2R-103LF
  • 측정 단위:
    Per Each
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Circuit Designator:
    Ladder
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C