4610X-R2R-103LF
4610X-R2R-103LF
Bourns
In Stock: 21,830
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610X-R2R-103
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C LADDER Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: 4610XR2R103
  • Part No:
    4610X-R2R-103
  • RoHS:
    No
    CN
  • ECCN:
    EAR99
  • Circuit Designator:
    Ladder
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.125 (1/8) W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C