4610X-AP4-681/102L
Bourns
Res Thick Film NET 680 Ohm/1K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C TERM Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4610XAP4681102L
  • Part No:
    4610X-AP4-681/102L
  • RoHS:
    Yes
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    680/1 Ohm/KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C