4610X-AP4-221/271L
Bourns
Res Thick Film NET 220 Ohm/270 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C TERM Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4610XAP4221271L
  • Part No:
    4610X-AP4-221/271L
  • RoHS:
    Yes
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    220/270 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C