4610X-AP2-565LF
Bourns
Res Thick Film NET 5.6M Ohm 5% 1.25W ±250ppm/°C ISOL Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4610XAP2565LF
  • Part No:
    4610X-AP2-565LF
  • RoHS:
    Yes
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    5.6 MOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C