4610X-AP2-390LF
Bourns
Res Thick Film NET 39 Ohm 1 Ohm 1.25W ±250ppm/°C ISOL Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4610XAP2390LF
  • Part No:
    4610X-AP2-390LF
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    39 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C