4610X-AP2-333LF
Bourns
Res Thick Film NET 33K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4610XAP2333LF
  • Part No:
    4610X-AP2-333LF
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    33 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C