4610X-AP1-183LF
Bourns
Res Thick Film NET 18K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610XAP1183LF
  • Part No:
    4610X-AP1-183LF
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    9
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Resistance Value:
    18 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C