4610X-AP1-153LF
Bourns
Res Thick Film NET 15K Ohm 2% 1.25W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
AMMO Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610XAP1153LF
  • Part No:
    4610X-AP1-153LF
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    9
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Resistance Value:
    15 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C