4610X-104-331/681L
4610X-104-331/681L
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610X-104-331/681
Bourns
Res Thick Film NET 330 Ohm/680 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C TERM Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610X104331681
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4610X-104-331/681
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    16
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    330/680 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C