4610X-102-184LF
4610X-102-184LF
Bourns
In Stock: 1,710
Minimum Order: 1,177
VIEW PRODUCT
ROHs Equivalent
4310R-102-184LF
4310R-102-184LF
Bourns
In Stock: 2,000
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610X-102-184
Res Thick Film NET 180K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610X102184
  • Part No:
    4610X-102-184
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    180 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C