4610X-102-161
Bourns
Res Thick Film NET 160 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610X102161
  • Part No:
    4610X-102-161
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    160 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C