4610X-101-222LF
4610X-101-222LF
Bourns
In Stock: 5,300
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610X-101-222
Bourns
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610X101222
  • Part No:
    4610X-101-222
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Resistance Value:
    2.2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C