4610X-101-220LF
Bourns
Res Thick Film NET 22 Ohm 1 Ohm 1.25W A±250ppm/A°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610X101220LF
  • Part No:
    4610X-101-220LF
  • RoHS:
    Yes
    EAR99
    1000
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Resistance Value:
    22 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C