4610X-101-220LF
4610X-101-220LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
ROHs Equivalent
4310R-101-220LF
4310R-101-220LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610X-101-220
Res Thick Film NET 22 Ohm 1 Ohm 1.25W ±250ppm/°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610X101220
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    4610X-101-220
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Case Size:
    N/R
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    9
  • Number of Terminals:
    10
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    22 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C