4610X-101-152LF
4610X-101-152LF
Bourns
In Stock: 9,059
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
ROHs Equivalent
4310R-101-152LF
4310R-101-152LF
Bourns
In Stock: 140
Minimum Order: 66
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610X-101-152
Res Thick Film NET 1.5K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610X101152
  • Part No:
    4610X-101-152
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    1.25 W
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C