4610M-AP2-204LF
Bourns
Res Thick Film NET 200K Ohm 2% 1.5W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610MAP2204LF
  • Part No:
    4610M-AP2-204LF
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.4 W
  • Resistance Value:
    200 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C