- 4610M-AP1-272LF
Description
Res Thick Film NET 2.7K Ohm 2% 1.5W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4610MAP1272LF
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:4610M-AP1-272LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533100020
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
Case Size:N/R
Circuit Designator:BUS
Number of Resistors:9
Number of Terminals:10
Power Rating:1.5 W
Power Rating per Resistor:0.25 (1/4) W
Resistance Value:2.7 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C