4610M-104-151/121L
4610M-104-151/121L
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610M-104-151/121
Bourns
Res Thick Film NET 150 Ohm/120 Ohm 2% 1.5W ±100ppm/°C TERM Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610M104151121
  • Part No:
    4610M-104-151/121
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    150/120 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C