4610M-104-121/281L
Bourns
Res Thick Film NET 120 Ohm/280 Ohm 2% 1.5W ±100ppm/°C TERM Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610M104121281L
  • Part No:
    4610M-104-121/281L
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    16
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    120/280 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C