4610H-AP1-413LF
Bourns
Res Thick Film NET 41K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4610HAP1413LF
  • Part No:
    4610H-AP1-413LF
  • RoHS:
    Yes
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    9
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    41 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C