4610H-102-101LF
Bourns
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610H102101LF
  • Part No:
    4610H-102-101LF
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    5
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    100 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C