4610H-101-502LF
4610H-101-502LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 2,500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4610H-101-502
Bourns
Res Thick Film NET 5K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610H101502
  • Part No:
    4610H-101-502
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    5 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C