4610H-101-413LF
Bourns
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610H101413LF
  • Part No:
    4610H-101-413LF
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    41 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C