4610H-101-221
Bourns
Res Thick Film NET 220 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610H101221
  • Part No:
    4610H-101-221
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    220 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C