4610H-101-151
Bourns
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4610H101151
  • Part No:
    4610H-101-151
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Power Rating:
    2 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C