4609X-AP1-562LF
Bourns
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Description +
Search Keywords: 4609XAP1562LF
  • Part No:
    4609X-AP1-562LF
  • Power Rating:
    1.13 W
  • Resistance Value:
    5.6 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C