4609X-AP1-202LF
Bourns
Res Thick Film NET 2K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4609XAP1202LF
  • Part No:
    4609X-AP1-202LF
  • RoHS:
    Yes
  • Power Rating:
    1.13 W
  • Resistance Value:
    2 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C