4609X-101-150LF
Bourns
Res Thick Film NET 15 Ohm 1 Ohm 1.13W ±250ppm/°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4609X101150LF
  • Part No:
    4609X-101-150LF
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Power Rating:
    1.13 W
  • Resistance Value:
    15 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C