- 4609H-AP1-471LF
Description
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.8W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Search Keywords: 4609HAP1471LF
Supplier:Bourns
Part No:4609H-AP1-471LF
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533100020
COO:CN
Supplier Standard Pack:
1 -
Number of Terminals:9
Power Rating:1.8 W
Power Rating per Resistor:0.3 W
Resistance Value:470 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C