4609H-101-472LF
4609H-101-472LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4609H-101-472
Bourns
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.8W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4609H101472
  • Part No:
    4609H-101-472
  • RoHS:
    No
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    1.8 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C