4609H-101-103LF
4609H-101-103LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4609H-101-103
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1.8W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4609H101103
  • Part No:
    4609H-101-103
  • RoHS:
    No
    CN
    1
  • Power Rating:
    1.8 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C