4608X-AP4-810/131L
Bourns
Res Thick Film NET 81 Ohm/130 Ohm 2 Ohm/2% 1W ±100ppm/°C TERM Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608XAP4810131L
  • Part No:
    4608X-AP4-810/131L
  • RoHS:
    Yes
  • Circuit Designator:
    TERM
  • Number of Resistors:
    12
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    81/130 Ohm
  • Tolerance:
    2/2 Ohm/%
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C