4608X-AP2-563LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
AMMO Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608XAP2563LF
  • Part No:
    4608X-AP2-563LF
  • RoHS:
    Yes
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    56 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C