4608X-AP2-562LF
4608X-AP2-562LF
Bourns
In Stock: 0
Minimum Order: 1,250
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
4608X-AP2-562
Bourns
Res Thick Film NET 5.6K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Ammo
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608XAP2562
  • Part No:
    4608X-AP2-562
  • RoHS:
    No
    CN
  • ECCN:
    EAR99
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    5.6 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C