4608X-AP2-131LF
Bourns
Res Thick Film NET 130 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608XAP2131LF
  • Part No:
    4608X-AP2-131LF
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    130 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C