4608X-AP1-820LF
Bourns
Res Thick Film NET 82 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608XAP1820LF
  • Part No:
    4608X-AP1-820LF
    CN
    1
  • Circuit Designator:
    BUS
  • Number of Resistors:
    7
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.2 (1/5) W
  • Resistance Value:
    82 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C