4608X-AP1-330LF
Bourns
Res Thick Film NET 33 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: 4608XAP1330LF
  • Part No:
    4608X-AP1-330LF
  • RoHS:
    Yes
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    33 Ohm
  • Tolerance:
    1 Ohm
  • Temperature Coefficient:
    ±250 ppm/°C