4608X-102-500
Bourns
Res Thick Film NET 50 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 4608X102500
  • Part No:
    4608X-102-500
  • RoHS:
    No
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    1 W
  • Power Rating per Resistor:
    0.3 W
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C